Obuwie robocze noszone podczas pracy w warsztacie samochodowym musi gwarantować nie tylko odpowiedni komfort, ale również chronić stopę przed poślizgnięciem się na zaolejonej powierzchni oraz zmiażdżeniem stóp. Dlatego wyboru butów dla mechaników i pracowników serwisu w żadnym wypadku nie można pozostawiać przypadkowi. Prawidłowo dobrany model, zaprojektowany pod kątem potrzeb profesjonalistów, wydatnie zwiększy Twoje bezpieczeństwo podczas naprawy oraz konserwacji pojazdów i zachowa swoje początkowe właściwości przez znacznie dłuższy czas niż standardowe produkty.

Chcesz dowiedzieć się, czym charakteryzują się buty robocze dla mechanika marki Talan? Zastanawiasz się, który model wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść przydatnych porad!

Antypoślizgowe buty BHP dla pracowników serwisów samochodowych

Jedną z naszych flagowych propozycji dla mechaników są wysokiej klasy buty robocze S3 z serii Tornado. Przed urazami mechanicznymi Twoje stopy ochroni osłaniający palce podnosek kompozytowy Toe Cover wykonany z lekkiego materiału kompozytowego oraz niezawodna, antyprzebiciowa wkładka kevlarowa maxFlex. Mając na nogach to obuwie, nie musisz się też obawiać poślizgu na mokrej powierzchni bądź podłożu zabrudzonym olejami motoryzacyjnymi i substancjami ropopochodnymi – standardem w modelach Tornado jest dwuwarstwowa podeszwa zewnętrzna PU-PU, która perfekcyjnie sprawdza się w agresywnych warunkach pracy.

Mało który serwisant pracuje jednak wyłącznie w zaciszu własnego warsztatu. Wielu profesjonalistów każdego dnia wyrusza w teren i naprawia pojazdy bezpośrednio na drodze. Jeśli i Ty należysz do osób prowadzących serwis mobilny, na pewno docenisz ocieplane buty robocze z serii Outdoor. To idealny wybór dla mechanika: obuwie jest w pełni nieprzemakalne, posiada odblaskowe elementy i oddychającą wkładkę zapobiegającą poceniu się stóp, a dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej i odpornej na czynniki zewnętrzne skóry naturalnej Crazy Horse fenomenalnie sprawdza się przy intensywnym użytkowaniu.

Mechanicy chętnie wybierają również inne buty robocze z naszej oferty, popularne są m.in. lekkie, przewiewne trzewiki i półbuty AirFlex, Breath czy Walker. Potrzebujesz więcej informacji na ich temat? Eksperci Talan chętnie Ci o nich opowiedzą, skontaktuj się z nimi jeszcze dziś!